45 de elevi au absolvit liceul, astăzi, în orașul nostru.
Promoția 2026 a Liceului Teoretic „Gheorghe Lazăr” a fost sărbătorită la Casa de Cultură „Doru Ioan Petescu”, de părinții, rudele, colegii și profesorii tinerilor.
Absolvenții au primit diplomele de absolvire de la diriginți și sfaturi pentru viitor de la directorul liceului pecican, prof. Blazena Karkus și de la primarul Petru Antal, prezent alături de viceprimarul Kocsik Imre.
Festivitatea a fost condusă de consilierul educativ prof. Alexandru Zaharia.
Clasa a XII-a A a fost formată din: Borcian Pavel Nicoriță, Chiriac Radu Florin, Covaci Denisa Valentina, Gavril Denis Adrian, Hajas Denisia Patricia, Hazi Andreea Consuelo, Karniş Zoltan Andrei, Kovacs Alexandra Rahela, Kovacs Anton Márton, Molnar Dominic, Nagy Richard, Ordodi Szabolcs András, Raţ Gabriel Nicolae, Rohacs Denisa Bianca, Rostas Eliza Beatrix, Ruzsa Debora Rahela, Salvan Octavian Adrian, Taran Giorgiana Julia și Udrea Flavia, coordonați de diriginta prof. Adina Tătaru.

Clasa a XII-a B, dirigintă prof. Marta Balazs, a avut îi componență pe următorii elevi: Boroş Georgiana Elisabeta, Chiuariu Alin Mălin, Cira Paula Maria, Conțiş Lorena Bianca, Creț Claudia Beatrice, Curteanu Denis Valentin, Hnaş Casian Alin, Ilica Samuel Dorel, Kravetz Ruben, Kuharek Denisa Alexandra, Lucuța Mario Casian, Munteanu Natalia Eva, Nedelea Andrei, Raicovici Cosmina Denisa, Rognean Karina Ana, Rotaru Denis Gabriel, Sîrca Rareş Bogdan, Soare Delia Cătălina, Szász Andrei, Şchiopu Sara Alexia, Şimonca Denis Simone, Şofrone Melisa Andrada, Tulbure Florin Stelian, Țic Nicoleta Noemi, Varga Dennis Cătălin și Zabos Denisa Alexandra.

Mult succes la examenul de Bacalaureat!













Leave a Reply