Advertisement

Loc pe podium pentru pecicanul Mario Novăcescu

Weekendul trecut a avut loc gala AKA Arad Kickboxing Arena, la Agora Mall din Arad, unde orașul Pecica a fost reprezentat de Mario Novăcescu.

Sportivul de la Boxing Club Pecica a obținut locul 2 după un meci spectaculos și disputat până în ultima repriză, însă, din păcate, decizia finală a fost la puncte în favoarea adversarului.

Chiar și așa, evoluția lui a fost una apreciată de public și de cei prezenți la gală.

„Dorim să mulțumim sponsorilor și celor care susțin performanța și dezvoltarea sportivilor noștri: Oxizen Fitness Club, locul unde Mario se pregătește constant, precum și familiei Tomoioagă pentru sprijinul oferit” – transmite antrenorul clublui, Alexandru Bostan.

Competiția a adunat peste 80 de meciuri, cu sportivi foarte bine pregătiți, sosiți din întreaga țară și din Ungaria, nivelul galei fiind unul ridicat și foarte competitiv.

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *