Advertisement

Coriștii pecicani la olimpiadă

Corul Liceului Teoretic „Gheorghe Lazăr” Pecica, dirijat de prof. Alexandru Zaharia, a participat și în acest an la etapa județeană a Olimpiadei Naționale Corale.

Competiția s-a desfășurat joia trecută la Colegiul de Arte „Sabin Drăgoi” din Arad, unde elevii pecicani au obținut locul III, cu 98 de puncte.

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *