Advertisement

12 medalii la Cupa Unirea din Sântana

La sfârșitul săptămânii trecute, tinerii sportivi de la Boxing Club Pecica, băieți și fete, au luat parte la cea de a patra ediție a Cupei Unirea, în orașul Sântana.

Competiția a reunit sportivi din mai multe orașe ale țării, iar în ring s-au disputat peste 60 de meciuri spectaculoase.

Pugiliștii antrenați de Alex Bostan au demonstrat ambiție, disciplină și curaj, iar rezultatele au fost pe măsură: 6 medalii de locul I și 5 medalii de locul II.

Mario Novăcescu a obținut cupa pentru Cel Mai Combativ Boxer Senior al competiției.

Clubul transmite mulțumiri părinților, susținătorilor: Petru Antal, Pop Sorin, Oxizen Fitness Club, Primăriei Orașului Pecica și tuturor celor care sunt alături de Boxing Club Pecica.

Continuăm să muncim și să reprezentăm cu mândrie orașul nostru la fiecare competiție!” – spune Alex Bostan.

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *